1 Αγωνιστικη

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Ε.Π.Σ.Α 2008
Γηπεδο:Δ.Α.Κ Αιγαλεω
Ορφέας Αιγάλεω – Πήγασος Πατησίων
Σκορ: 3-1 Ένα δυνατό παιχνίδι ανάμεσα στον Ορφέα Αιγάλεω και στον Πήγασο Πατησίων που ξεκίνησαν και οι δυο ομάδες πολύ δυνατά και κατάφεραν οι γηπεδούχοι στα πρώτα λεπτά να ανοίξουν το σκορ και να κάνουν το 1-0 δείχνοντας ποιος θα είναι το αφεντικό του παιχνιδιού.

Και αυτό φάνηκε όταν πήρε κόκκινη κάρτα με δεύτερη κίτρινη ο παίκτης του Ορφέα Τιτονης και παίζοντας με δέκα παίκτες και κατάφερε να βάλει ακόμα ένα γκολ και να κάνει το 2-0. Στην συνέχεια ο Πήγασος ισορρόπησε το παιχνίδι και σε μια ξαφνική αντεπίθεση από την άμυνα ε βαθιά σέντρα βρήκε τον επιθετικό που πλασάρισε εύκολα τον τερματοφύλακα του Ορφέα και έκανε το σκορ 2-1. Στην συνέχεια ο Πήγασος έπαιξε ακόμα πιο δυνατά, κέρδισε ένα πέναλτι που ο τερματοφύλακας του Ορφέα Κωνσταντινου το απέκρουσε και το σκορ παρέμεινε μέχρι εκείνο το λεπτό 2-1. Στην συνέχεια και προτού λήξει με μια ξαφνική αντεπίθεση ο Ορφέας με ένα δυνατό σουτ σφράγισε την νίκη. Το θέαμα που παρουσίασαν οι δυο ομάδες κατά την διάρκεια του αγώνα μόνο για την Γ΄ Κατηγορία δεν ήταν. Και από τις δυο ομάδες είδαμε πάθος, θέαμα και ουσιαστικό ποδόσφαιρο που ευχαρίστησε τους 4.000 φιλάθλους που βρέθηκαν στις εξέδρες του γηπέδου.